Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

KONCERT CHARYTATYWNY- MÓWIMY NIE! - PODSUMOWANIE- 12.369,49 zł

23 kwietnia br. w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku odbył się Koncert Charytatywny MÓWIMY NIE!, który z jednej strony był głośnym sprzeciwem wobec agresji Rosji, z drugiej zaś aktem solidarności z obywatelami Ukrainy dotkniętymi skutkami barbarzyńskiej wojny, którzy schronili się w Słupsku. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc uchodźcom wojennym, by mogli odzyskać godność i poczucie bezpieczeństwa.

 
 
Program został opracowany i zrealizowany przez Fundację Blisko Serca (Oddział Pomorski Filia w Słupsku) we współpracy z Nowym Teatrem im. Witkacego, przy współudziale MOPR, finansowym wsparciu firm PRIME Nieruchomości, Agola Media i Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Projekt ten  został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Słupska Panią Krystynę Danilecką Wojewódzką.

 
Koncert wyreżyserowany i poprowadzony przez aktorkę Annę Samusionek zgromadził na scenie teatru znakomitych artystów. Wystąpili Beata Bednarz, Marta Słociak-Wiszniewska, Anima, Piotr Płuska, Bartolomeo Sarnetti i Chór ZNP Academia Musica. Artystów i publiczność ugościł Nowy Teatr im. Witkacego, zapewniając profesjonalną obsługę i akustykę. Widownia teatru bardzo szybko wypełniła się w całości widzami.
Było to podniosłe wydarzenie społeczno-artystyczne. Widzów, wśród których znaleźli się miedzy innymi przedstawiciele Władz Miasta, urzekł wysoki poziom artystyczny przedsięwzięcia. Spektakl mocno oddziaływał na emocje, jego punktem kulminacyjnym była przejmująca pieśn „Modlitwa za ukraińskie kobiety” w wykonaniu Animy.

Dzięki otwartości serc mieszkańców Słupska podczas koncertu zebrano 12369,49 złotych. Za tę kwotę zakupiono bony towarowe do wykorzystania na zakup: odzieży, środków czystości, obuwia. Trafiły one poprzez pracowników socjalnych MOPR w Słupsku do około 80 osób – obywateli Ukrainy przebywających Słupsku.
Postanowiliśmy również wesprzeć Marinę, ambitną 19-letnią studentkę II roku Wydziału Budownictwa i Architektury na Uniwersytecie Kijowskim i sfinansować dla niej zakup laptopa, niezbędnego do nauki zdalnej, ukończenia studiów i uzyskania samodzielności.  Dziewczyna przyjechała do Polski w marcu. Wraz z mamą i młodszą siostrą zamieszkały w jednym ze słupskich internatów. Ich dom w Borodziance został zbombardowany przez rosyjskie wojska, stracili praktycznie cały dobytek.


Laptop został wręczony Marinie w siedzibie MOPR w Słupsku w obecności Dyrektora Marcina Tredera, Pani Danuty Płonki Koordynatorki pracy socjalnej i pastora Piotra Samulaka z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zarazem kierownika Filii Fundacji Blisko Serca w Słupsku, która zorganizowała koncert.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgodnie z ideą „pomoc ma moc” zorganizowali koncert, zaprezentowali swoje umiejętności na deskach Nowego Teatru w Słupsku i wspomogli zbiórkę.


Obywatele Ukrainy nadal potrzebują wsparcia w zaspokojeniu podstawowych potrzeb.  Ci którzy chcą przyłączyć się do tej akcji  prosimy o wpłaty na konto:
Fundacja Blisko Serca O/Pomorski
Bank BNPPL 81 2030 0045 1110 0000 0271 7460
Tytuł wpłaty: Pomoc Uchodźcom z Ukrainy Słupsk

Dzielnej Marinie, jej rodzinie i wszystkim beneficjentom Koncertu MÓWIMY NIE życzymy sukcesów, odzyskania spokoju ducha i bezpiecznego powrotu do domu.
Zapraszamy również do obejrzenia zarejestrowanego koncertu na You Toube: https://www.youtube.com/watch?v=1nMI4TegRGs

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij