Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Relacja z koncertu charytatywnego w Słupsku

Za nami wspaniały koncert charytatywny Blisko Serca, który odbył się 16 października w kościele Mariackim w Słupsku. Celem było zebranie funduszy na rehabilitację 4-letniego Roberta Łabędzkiego. Mały Robert jest mieszkańcem Słupska i od urodzenia choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. Samotnie wychowuje go tata. Chłopiec potrzebuje środków na zakup pionizatora, ortezy oraz na dalsze leczenie i rehabilitację (łącznie kilkanaście tysięcy złotych). Dlatego też Fundacja Blisko Serca Oddział Pomorski Filia w Słupsku, wyszła naprzeciw tym potrzebom organizując koncert charytatywny na rzecz małego Roberta.

Koncert został wyreżyserowany i poprowadzony przez aktorkę – Annę Samusionek. W tym niezwykłym projekcie artystycznym udział wzięli artyści z różnych stron naszego kraju. Prezentowali utwory religijne/gospel, musicalowe i operowe w klasycznych, jak i współczesnych aranżacjach. Każdy z wykonawców włączył się w ten projekt nieodpłatnie, angażując w ten sposób swój czas i talent na rzecz małego Roberta.

Jako pierwszy wystąpił młodzieżowy, energiczny zespół wykonawców muzyki gospel WNiM ze Szczecina.

 

Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć również Tomasza Karaudę – znanego bardziej jako Lekarza Kliniki Pulmonologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. N. Barlickiego nr 1 w Łodzi. Tym razem mogliśmy go poznać również jako wspaniałego artystę. Występ lekarza poprzedził jego ojciec – Mirosław Karauda. Mieliśmy okazję wysłuchać również Dorothy Porawski-Orzechowskiej, Amerykanki polskiego pochodzenia, absolwentki Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Bartolomeo Sarnetti to kolejny utalentowany artysta, który należy do pokolenia młodych śpiewaków operowych w Polsce. Świetnie wykształcony kontynuuje swoją karierę w Akademii Operowej Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej przy operze w Kopenhadze – skąd też przyjechał do nas specjalnie na to wydarzenie. 

Marta Słociak-Wiszniewska, sopranistka, laureatka drugiego miejsca w międzynarodowym festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”, finalistka 13. edycji Festiwalu Andrzeja Zauchy, była kolejną wokalistką, która swoim głosem uświetniła minione wydarzenie. Podczas koncertu charytatywnego wykonała solo 2 utwory i świetny duet z Tomaszem Karaudą. Niezwykłym artystą, którego mieliśmy możliwość usłyszeć w Słupsku był Piotr Płuska, który w 2017 r. został odznaczony medalem "Zasłużony dla kultury polskiej". W 2018 r. otrzymał "Złotą Maskę" za najlepszą rolę wokalno-aktorską sezonu artystycznego 2017/2018 - rolę Javerta w musicalu "Les Miserables" C.M. Schoenberga. Obecnie związany jest z Teatrami Muzycznymi w Łodzi, Gdyni oraz Teatrem Roma w Warszawie. Podczas koncertu, po wykonaniu utworu pt. „Po nieba kresy pięły się katedry”, Piotr Płuska otrzymał od uczestników owacje na stojąco.
  

Po występach artystów była okazja do tego, by poznać małego Roberta i jego tatę, którzy byli obecni podczas drugiej części całego wydarzenia. Głos zabrała również Prezydent Słupska – Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która objęła koncert honorowym patronatem. Wyraziła swoją wdzięczność dla organizatorów i artystów: „Jestem przekonana, że Państwa doskonała organizacja, wspaniała motywacja i zorientowanie na cel, jakim jest bezinteresowna pomoc, wzbudzi w wielu z nas podobną gotowość do dzielenia się tym co mamy- sercem, dobrym słowem, wsparciem finansowym i mentalnym”.

Wstęp na koncert był bezpłatny. Na koniec zbierane były dobrowolne datki. Do tej pory udało się zebrać 11 500 zł.

Wciąż można wesprzeć chłopca, wpłacając swój dar na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Blisko Serca:

Rachunek w Banku Pekao S.A.: 54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Tytułem: Na leczenie Roberta Łabędzkiego ze Słupska

W imieniu małego Roberta dziękujemy wszystkim artystom, współorganizatorom, sponsorom, darczyńcom oraz każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji i realizacji tego wydarzenia.

CAŁY KONCERT ZOSTAŁ NAGRANY I MOŻNA OBEJRZEĆ GO NA YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=Q32PtGbF6T0

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij